Home Authors Posts by admin

admin

327 POSTS 0 COMMENTS

Nje tren mallrash del per here te dyte brenda muajit nga...

Pas rreth 10 orë punë intensive treni është rifutur në shina, bëjnë të ditur burime nga Hekurudha Shqiptare.Një tren mallrash ka dalë nga shinat...

DAR Durres njofton se neser do te kete proces mesimor

Pavarësisht se dita e shtunë është një ditë pushimi për shkollat, të nesërmen të gjitha shkollat e kryeqytetit do të zhvillojnë mësim, sipas një...

Gjenden doza heroinë në Burgun e Durrësit

Policia e Durrësit ka bërë të ditur se në sheshin e ajrimit të IEVP-së Durrës, gjatë kontrollit, u gjetën 3 doza lëndë narkotike e...

Brixhilda Imeri: Ja perse zgjodha te studioj ne UAMD dhe jo...

Brixhilda Imeri, studente e Universitetit "Aleksandër Mosiu" në Durrës, tregon përse ka zgjedhur Durrësin dhe jo Universitetin e Tiranës. "Kur unë isha kandidate për...

Durrës- 55 mijë pensionistë në rradhë për shpërblimin e fundvitit

Ashtu si në të gjithë vendin edhe për Rajonin e Durrësit ka nisur shpërndarja e shpërblimeve të fundvitit, miratuar nga qeveria shqiptare. Në Durrës...

Ndalohet minoreni nga policia Durresit, tentoi te vriste

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës bënë të mundur ndalimin e shtetasit në kërkim: • S.Th. 15 vjeç,...

INSTAT publikon treguesit e ndërmarrjeve me pronësi të huaj në vendin...

Instituti i Statistikave të Shqipërisë (INSTAT), në bashkëpunim me Bankën e Shqipërisë, hartoi për herë të parë një publikim të veçantë për treguesit kryesorë të ndërmarrjeve...

Tritol ne Fushe -Kruje ne shtepine private, vetem deme materiale

Më datë 15.12.2017, në Fushë-Krujë ,gjatë natës në oborrin e pronës private 3- katëshe (banesë dhe biznes) të shtetasit Sh. I. ka shpërthyer një...

Dorehiqet kreu i Inspektoriatit te mjedisit Durres. Ja emri qe do...

Dorëhiqet kreu i inspektoriatit shtetëror të mjedisit në Durrës, Jurgen Dashi, përfaqësues i Lsi. Dashi ka mbatur për rreth 3 vite këtë post, ndërsa...

Numri i madh i udhetareve, Trageti “Rigel II” eshte rikthyer ne...

Trageti “Rigel II” është rikthyer në linjën Durrës – Bari e kthim, për t’iu përgjigjur rritjes së numrit të udhëtarëve dhe automjeteve në prag...