W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Home » Author Archive
Stories written by BulevardiOnline

Athina, Shkupi, Beogradi, Moska duan fitoren e LSI: politikë me dimension ortodoks

Ilir Meta Do të armatos popullin1

Nga Thanas Mustaqi   Në foto: Ilir Meta në mitingun e Tiranës fton dhe përshëndetet përzemërsisht me kryetarin maqedonas të Shkupit të partisë antishqiptare të Gruevskit Koçe Trajanavoski dhe e vë në tribunë. Fill pas deklarimit prej tradhtari të Shqipërisë në një televizion grek se “për fat të keq z. Rama ka marrëdhënie të vështira […]

Mbretëria e Bashkuar, përballë akteve terroriste

ylli-toska-01

Nga Ylli Toska* Tashmë të gjithë ato krime janë edhe përpara syve të botës. Edhe të shqiptarëve që në kohët që jetojmë e kanë luftën kundër terrorizimit një sfidë më vete. Aq sa partitë politike në fushatën që bëjnë për të fituar vota e kanë në qendër të fjalimeve politike. Gjëja e parë kur sheh […]

Rama – Nano marrveshje për Kryeministrin dhe Presidentin. A rrezikon Meta shkarkimin?!

NAno-dhe-Rama

Nxehjes së fushatës nuk kishte se si ti mungonte edhe  emri i liderit historic të PS, Fatos Nano i cili duket se nuk ka ndërmend  të heqë dorë nga politika dhe aq më shumë kur fatet e saj janë para votës së qytetarëve. Edhe këtë radhë, pra vetëm dy javë para zgjedhjeve ai ka preferuar […]

Kur iluzioni, trashendentja, fantastikja, e përjetshmja- janë përtej të vërtetave reale

kultura 02

(Portret artistik i piktores autodidakte Inxhiriana Roli) Nga Vladimir Muca Pak e njohur nga bota metropolitane e pikturës, por shumë e njohur nga ata artdashës që kanë medituar në dy ekspozitat dhe dhjetra librave të ilustruar nga piktorja autodidakte  është Inxhiriana Roli.  Nga një bisedë intime me poetin Nazmi Roli, siç duket, me lindjen e […]

Xhaxhi militanti tregon të ardhmen e mbeskës pas zotimit të Bashës dhe incidentin në ditëlindje

Alcoholism : Grunge bleached portrait of a lonely and desperate drunk hispanic man

Xhaxhi militanti ka ardhur në redaksi i irrituar dhe ka thënë se mbeska e tij nuk ka fat. U ul në qoshken e tij, u fut në kolltuk dhe më pas tha se kishte nevojë për një kafe. Si dërgoi vajza kafenë dh ai e pa nga shalët it ha: -Po ti moj cupë me […]

PS jo më koalicion me LSI. Shpërthen entuziazmi te socialistët. Gati skandalet e LSI në Durrës

RAMA META NE KONFERENCE - Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, pas nje konference te perbashket shtypi, ku kane komentuar ne lidhje me zgjedhjet lokale te 21 qershorit.	/r/n/r/nRAMA AND META IN CONFERENCE - Prime Minister Edi Rama and Parliament Speaker Ilir Meta, during a press conference, where have commented for local elections on 21 June.

Deklarata e Ramës që bëhet e ditur nga një media qëndrore në një takim me bashkëpuntorët e tij më të ngushtë se nuk do te kete më koalicion me LSI, është pranuar edhe nga burime të PS së Durrësit. Madje sipas tyre po merren të gjitha masat që kjo të shkojë deri në votuesin e […]

“Bomba” e Edi Ramës: Misioni i LSI-së ka mbaruar bashkë me lojën “i treti i vërteti”

edi rama per shkrimin e deklerates bombe

Edi Rama duket i vendosur që të mos lejojë më një koalicion paszgjedhor me parti të vogla, që siç thotë ai, kushtëzojnë votat e tyre në parlament me vendet që kërkojnë në administratën shtetërore. Pas kësaj deklaratë të bërë në komunikimin javor, mesnatën e të dielës Rama ka zhvilluar një video – konferencë me të […]

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako inspekton punimet për rikonstruksionin e rrugës “Shën Mhill” në Rrashbull

DSC_9565

Bashkia Durrës vijon me investimet për të përmirësuar infrastrukturën rrugore në gjithë territorin e saj në kuadër të përmirësimit të cilësisë së jetesës së banorëve kudo ku ata jetojnë në territorin e Bashkisë Kreu i Bashkisë, z. Vangjush Dako, inspektoi punimet e bëra për rikonstruksionin e rrugës “Shën Mhill” në zonën e Shkallnurit, pjesë e […]

Kjo është arsyeja përse disa njerëz qajnë në fund të aktit seksual

stresi

A ndiheni ndonjëherë bosh dhe të mërzitur pas seksit? Nuk jeni të vetëm. Sipas një studimi të publikuar në revistën “Sexual Medicine”, thuajse gjysma e grave të intervistuara pohon se ka eksperimentuar në një fazë të jetës një ndjenjë melankolie pas një raporti seksual konsensual.  “Pjesa më e madhe e kërkimeve mbi funksionin seksual femëror përqendrohet […]

Dako: Vota për Edi Ramën, e vetmja rrugë për të rritur punësimin, mirëqenien dhe për të bërë shtet

DSC_9898

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun Durrës, njëherësh kryetari i Bashkisë, z. Vangjush Dako, së bashku me Ministren e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, njëherësh kandidate për deputete, znj. Milva Ekonomi zhvilluan një takim me banorët e lagjes numër 13 në zonën e Plazhit. Duke e vënë theksin tek reformat e ndërmarra nga […]

Na ndiqni dhe ne facebook

Voto dhe ti sondazhet tona:

See all polls and results

Reklama:

ujesjellesi ukd 1 faqe per gazeten_Page_2

rsz_reklama_orkidese_

© 2017 Gazeta Bulevard. All Rights Reserved. Log in -