W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

BE dhuron 6 milionë euro kundër përmbytjeve në Shqipëri

auto_permbytje1480169874

Një projekt i BE-së pritet të parandalojë përmbytjet kronike të lumenjve Vjosa, Drinos dhe Osum. 12 mijë hektarë tokë bujqësore dhe 15 mijë banesa të mbrojtura përfitojnë prej këtij projekti. 36 vjeçari Erjon Bullo është bari. Ai jeton në mal, por bagëtinë e kullot në fushat pranë grykëderdhjes së Vjosës, 100 dele çdo ditë dalin […]

Parku Sportiv në Durrës kalon në pronësi të komunitetit Musliman për ndërtim, Dako premton një tjetr park në periferi

parku-sportiv-durres

Këshilli bashkiak në Durrës duket se ka prodhuar të vetmin lajm në mbledhjene  tij të fundit kur në fakt të gjithat pikat e tjera të rendit të ditës diheshin dhe aq më shumë që edhe paketa fiskale me gjithë kundërshtimet që pati opozita pothuajse mbeti në të njëjtat niveli që  ishin parashikuar në draft. Por […]

Drejtoresha e Sigurimeve Shoqërore Durrës, Miranda Koka : Objektivi i punës sonë realizimi dhe tejkalimi i planit të të ardhurave nga të vetpunësuarit në bujqësi dhe nga skema e sigurimit vullnetar

miranda-01

Nga Jona Doko Gjatë vitit 2016, nga ana e Dretorisë Rajonale të Sigurimeve Shoqërore  Durrës,  u punua me intensitet të lartë për realizimin e detyrave në zbatim të Ligjit nr 7703 “ Për Sigurimet Shoqërore në RSH”, i ndryshuar, të vendimeve të KM dhe VKA si dhe Udhzimeve e detyrave të ISSH. Sipas Drejtoreshës së […]

KLSH: Dhënia me Koncension e Terminaleve ka sjellë rënië të ndjeshmë të të ardhurave për Autoritetin Portual Durrës. EMS nuk respekton kontratën!

porti-durres

Të ardhurat operacionale të Autoritetit Portual Durrës kanë pësuar rënië të ndjeshme nga viti në vit, kështu ka rezultuar nga Auditimi i bërë nga Kontrolli i Lartë i Shtetit në këtë institucion. Shkak i kësaj rënië, sipas KLSH-së, është bërë kalimi me Koncension i Terminalit të Kontejnerëve, Terminalit Lindor dhe Terminalit të Trageteve, pasi të […]

Shkolla e Hamllajt jashtë çdo kriteri të higjenës, prindër e mësues të irrituar nga gjendja e mjeruar. Reagon Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor : Shkolla do të mbyllet!

20161006_121609

Nga Jona Doko 63 nxënësit e shkollës fillore në Hamallaj të Durrësit edhe në këtë sezon të ri arsimor çdo ditë përballen me gjendjen e  rënduar të ambienteve në shkollën e tyre. Banjot e shkollës ku fëmijët janë të detyruar të shkojnë çdo ditë,  janë jashtë çdo standardi higjenik, gjë e cila i detyron vogëlushët […]

Kreu i Doganës Durrësit, Artan Sulejmani: Ende nuk ka një shkresë zyrtare mbi datën kur do të nis importi i mbetjeve, por ne jemi gati

importi-i-mbetjeve-20_51

Ndryshimi i ligjit 10 463, datë 22.09.2011, “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, ka sjellë një ndër debatet më të ashpra të maxhorancës aktuale, me opozitën por edhe me shoqërinë civile. Sipas këtyre ndryshimeve, të botuara në Fletoren Zyrtare, në 22 shtator të këtij viti, në këtë ligj shfuqizohet pika 3, në Nenin 22 dhe […]

Nis aksioni për kontrollin e gjendjes së higjenës në shkollat e Durrësit. ISHSH, problem mbeten shkollat në periferi

andi-shahini-h21002132g

Inpektoriati Shtetëror Shëndetësor Durrës, ka nisur aksionin për verifkimin e gjendjes higjeno-sanitare të institucioneve arsimore të qytetit. Me nisjen e vitit të ri shkollor, një ndër kushtet kryesore për ushtrimin normal të mësimit, natyrisht, është situatat e higjenës në ambientet e shkollave të qytetit, pjesa më e madhe e të cilave ka njohur rikonstruksione, me […]

OSHEE prezanton PDA-të e reja: Lexim bluetooth dhe printim në çast i faturës. Projekti po zbatohet edhe Durrës, brenda vitit në të gjithë Shqipërinë

19538056_303

nga Jona Doko Tashmë leximi i matësit nuk do të kryhet me sy të lirë, madje as të dhënat e sahatit nuk do të hidhen/shkruhen me dorë në PDA (Personal Digital Assistant), por përmes një sistemi të avancuar modern, falë investimit të fundit të  OSHEE-së në fushën e teknologjisë. Sipas zëdhënësit të OSHEE-së, Ardi Kola, […]

Bashkia e Durrësit zhvilloi takimin ndërkombëtar në kuadër të projektit IN.TO.EU për çështjet e emigracionit

dsc_0174

Bashkia Durrës në partneritet me Bashkitë Palazzo San Gervasio Itali, Teruel Spanjë dhe Olimpia e lashtë Greqi, është në fazën e zbatimit të projektit  IN.TO.EU (Inclusive toëns in action for a shared European strategy of inclusion),  projekt ky i financuar nga programi Komunitar i Bashkimit Europian “Europa për qytetarët 2014-2020”.  Ky projekt ka në fokus […]

Kreu i Qarkullimit rrugor në Durrës, Laçi, apel drejtuesve të mjeteve për zbatim të kodit rrugor. Nuk do të ketë tolerime !

blerimi-bulevardi-222222222

Nga Jona Doko Pas fushatës sensibilizuese të Policisë së Shtetit, në veçanti të Policisë Rrugore deri më datë 10 shtator, nëpërmjet këshillimeve të  qytetare për zbatimin rigoroz të Kodit Rrugor, tashmë nis zbatimi i Kodit Rrugor i ndryshuar, i cili ndër të tjera  parashikon që për mos zbatim të nenit 170, masa administrative varion nga […]

Na ndiqni dhe ne facebook

Voto dhe ti sondazhet tona:

See all polls and results

Reklama:

ujesjellesi ukd 1 faqe per gazeten_Page_2

rsz_reklama_orkidese_

© 2016 Gazeta Bulevard. All Rights Reserved. Log in -