W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Skandal, përmbaruesit trafikant dhe pa diplomë të Lefter Kokës shkresë për të nxjerrë dy familje nga shtëpija me dokumenta të fallisfikuara

marsel himollari 01

Muaji i nxehtë i gushtit duket se ka ftohur pak  xhepat e permbaruesve, të cilët i ka drejtuar për tre vite e gjysëm kunati i Leftër Kokës, i cili jo vetëmë është një vetë i pashkolluar dhe mblodhi të gjithë  stafin me diploma falso, po ka dhe probleme me drejtësinë dhe sidomos me institicionin e […]

Flet ish kryetari Vasil LLapa: Përcarja në PD shkaqet dhe pasojat. Mjaft më me armiq të paqenë

vaso llapa 01

Ish kreu i PD dega Durrës në vitet e para të pluralizmit, Vasil Llapa, ka bërë një analizë të asaj që po ndodh në PD si forcë politike. Sipas tij në kuvendin e parë të PD lindi dhe thyerja e parë, ku grupi i mocionistëve kishte në  gjirin e tij edhe Azem Kajdarin. Sipas tij […]

Bavari, shpallje e pazakontë: një mjellmë e zezë kërkon partner

1 mjellmat e zeza

Administrata bavareze e pallateve, parqeve dhe liqeneve me pronësi shtetërore [Bayerische Verëaltung der staatlichen Schlösser, Gärten und Seen] botoi të enjten, më 10 gusht 2017, një lajmërim të pazakontë, në emër të banores së vet, mjellmës së zezë në parkun e kështjellës Rosenau pranë qytetit të Koburg (Coburg). Në njoftim kërkohet gjetja e një partneri […]

Drejtorët e LSI në Durrës: O burra të zhvasim edhe këto tre javë që na kanë mbetur!

ilir dashi

Dy javë para largimit, kreu i hekurudhave Dashi i LSI tender shitje 2 mijë tonë skrap Më 21 gusht 2017, dy javë para krijimit të qeverisë së re, administratori i subjektit juridik publik “Hekurudha Shqiptare sha”, me seli në Durrës, Ilir Dashi njofton se do të organizojë një tender për shitje skrapi hekurudhor. Bëhet fjalë […]

Çelet në Durrës panairi ndërkombëtar i librit shqip “Durrës Script”

DSC_0265

Për 4 ditë me radhë, nga 3 deri në 6 gusht, qyteti i Durrësit do të jetë vëmendja letrare mbarëkombëtare, vend i cili është zgjedhur sërish për të zhvilluar “Panairin Ndërkombëtar të librit shqip”. Është viti i dytë që ky panair organizohet në Durrës duke u kthyer tashmë në një aktivitet tradicional për qytetin bregdetar. […]

Votimi për kreun e PD, Astrit Patozi si “gogia” i Durrësit…do ketë anullim ndeshje. Ja si të ndëshkojnë demokratët durrsakë injorant idhnak

astrit patozi

Nga Artur Llana Rreth  një mijë demokratë durrsakë kanë votuar deri ne mesdite për garën  për të zgjedhur kreun e ri të PD. Lajmi është bërë i ditur nga burime zyrtare të komisionëve që po votohet . Kjo shifer duket si e vogel dhe ka nisur abuzime me të. Në fakt kjo është shifra që […]

Thelbi i Metaforës

erion-muca

Nga Erjon Muça Të shkruash parathënien e një libri është gjithnjë një sfidë e vështirë. Fjala hyrëse, ka rrol të rëndësishëm në një libër, për ata lexues që e lexojnë atë, ajo duhet të jetë një shtysë për të lexuar librin. Ndaj shkruesi i saj duhet të jetë mëse i natyrshëm. Fjala hyrëse e një […]

Konsultimi popullor i ditës: Mendim-marrje për Vendim-marrje“.

enver isufi 11111

Prof.Ass.Dr.Enver Isufi Fushata  konsultative  që ka ndërmarë ditët  e fundit kryeministri EDI RAMA   me strukturën  „e Mendimarrjes“ e cila   po pyet  gjërësisht  popullin se çfar mendon ai   për mbarëvajtjen e punëve ,  është  një lëvizje  e mirëpritur dhe shpresëdhënëse. Shpresojmë  se  konsultimet me  grupet  e ekspertëve të   mendimit  dhe zbatimit do kthehen në sistem, do […]

Policët në Elbasan, si ushtarët e Xhafë Balit. Mungesa e rendit dhe qetësisë indinjojnë qytetarët

policia elbasan

Nga  Artur  Ajazi Ka kohë që rendi dhe qetësia në Elbasan, janë tronditur, mungojnë dhe kanë tronditur maksimalisht qytetarët. Kjo natyrisht ndodh kur nuk ka efikasitet të shërbimeve policore, kur nuk ka efikasitet të strukturave policore, kur mungon profesionalizmi, dhe kur mungon aftësia për tu ndarë  sipas ligjit  me keqbërësit. Qytetarët e Elbasanit ankohen çdo […]

Xhevdet Spahija, piktori që i këndon paqes mes njerëzve

maxresdefault

Nga Shpendi Topollaj Asnjëherë nuk kam mundur ta kuptoj, e ca më shumë ta justifikoj, sot kur asgjë nuk na pengon, apatinë zyrtare për të realizuar sa më shumë shkëmbime kulturore midis krijuesve shqiptarë dhe atyre kosovarë që fundja ndarja s`është tjetër veçse tekë konvencionale e koniukturës së imponuar politike, pjesë e trishtuar e fatit […]

Na ndiqni dhe ne facebook

Voto dhe ti sondazhet tona:

See all polls and results

Reklama:

ujesjellesi ukd 1 faqe per gazeten_Page_2

rsz_reklama_orkidese_

© 2017 Gazeta Bulevard. All Rights Reserved. Log in -