W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Lindita Muka feston me gratë e LSI, Koka: Ti e meritoje konkursin. Muka: Ju nuk bëni konkurs ndaj ju kam zili

lindita

Drejtoresha e Arsimit të Durrësit Lindita Muka ka befasuar në festën e grave duke e kaluar në shoqëriinë e grave të LSI-së. Një foto që ka mbërritur në redaksi tregon drejtoreshën e DAR-it përfaqësuese e PS e shpallur me një konkurs të manipuluar para katër vitesh , në festën zyrtare të organizuar për gratë e […]

Pesë drejtorë të mazhorancës në Durrës, hetim nga prokuroria se kanë fshehur dënimin

9d589a56-cbc4-41f0-9924-273d8df052be---0

Ligji i dekriminalizimit duket se do të shkarkojë nga puna  pesë drejtues të mazhorancës. Lajmi bëhet i ditur nga burime të prokuroriosë, por edhe nga burime të PS dhe LSI-së. Sipas  burimëve të prokurorisë janë pesë drejtues aktual të mazhorancës që duhet të japin dorëhqejen  dhe po hetohen nga ky organ pas ii kap ligji […]

Skandal i “motrave” Lindita në Arsim. Anesti Shuke në pension po vazhdon të jetë në punë

u1_KadriTarelli-BajramGashi1

Anesti Shuke, punonjës në DAR-in e Durrësit  edhe pse ka mbushur moshën e pensionit vazhdon të jetë në punë. E gjitha kjo është bërë me miratimin e dy Linditave, ministers së Arsimit dhe Lidita Mukës drejtoreshën e DAR-it Durrës e njohur edhe si bashkëpuntore me z. Shuke në hartimin e teksteve. Burime zyrtare nga DAR-i […]

Skenari Rama -Meta, bashkë në qershor për t’u ndarë në zgjedhjet vendore

Kryeministri Edi Rama dhe Kryetar i Kuvendit, Ilir Meta, gjate nje ceremonie festive ne restorant Xibraku, me rastin e 29 Nentorit, dites se clirimit te Shqiperise. /r/n/r/nPrime Minister, Edi Rama and Parliament Speaker Ilir Meta, during a festive ceremony in the restaurant Xibraku, on the occasion of 29 November, the day of liberation of Albania.

Edi Rama dhe Ilir Meta duket se e kanë  hartuar një skenar bashkë pavarsisht se si do të shkojnë gjërat në zgjedhjet që janë para. Burime konfidenciale nga PS dhe LSI bëjnë të ditur për gazetën se Rama dhe Meta do të jenë bashkë në këto zgjedhje dhe pavarsisht asaj që përflitet dhe përshkalëzimit të […]

Arqile Gorea lëshon “bombën”. Lejen e ndërtimit nuk e kam dhënë unë, më kanë fallsifikuar firmën

kilja

Ish kryebashkiaku i Durrësit Arqile Gorea ka hedhur akuza të forta pas 17 vitesh lidhur me një leje ndërtimi që është dhënë në Durrës. Gorea e ka bërë këtë dekleratë në një emision televiziv që në fakt  kishte në fokus Velieren po edhe se si është shkatërruar arkeologjia në Durrës. I Ftuar në këtë emision […]

Mësuesit e Durrësit dhjetë ditë pa rroga, ka tre muaj që ka thyer këmbën llogaritarja!

lindita muka

Mësuesit e Durrësit kanë dhjetë ditë pa marrë pagat. Nuk ka lidhje me krizën financiare as me mungesëne  vëmendjes së qeverisë. Lajmi që nuk kanë marrë rrogat ka shqetësuar mësuesit dhe është bërë i ditur po nga ata pranë redaksisë. Në drejtorinë arsimore në Durrës që është bërë si teatër kukllash, nuk të japin një […]

Studentët komisionerë të zgjedhjeve të 18 qershorit

u2_abdurahim

Nga Abdurahim Ashiku Po cilët janë këta njerëz të lirë, të përkushtuar në nder e dinjitet që do ti japin fund kaosit zgjedhor në Shqipëri? Janë studentët, brezi i ri që lindi dhe u rrit në këto vite demokraci, të rinjtë dhe të rejat që vazhdojnë studimet për juristë në radhë të parë por edhe […]

Përvjetori i Referendumit në Luginën e Preshevës

Luan-Jashari

Nga Luan Jashari Në kohën e  rënijes  së  regjimeve  komuniste  të Bllokut të Lindjes, mes tyre duke  fillu nga  rënija e  Murit të Berlinit, rënija e  regjimit të  Rumanisë, e deri edhe  rënija e  regjimeve  në Ish-BRSS dhe ish-jugosllavi. Me këtë   edhe  Bashkimin e  shteteve të ndara nga  Terrori i Kuq- komunizmi rus,  si dhe  […]

Anti protesta e Rilindjes!

ilir-paja-1

Nga Ilir Paja Zgjedhje të lira! Të ndershme! Dy fjali që tashmë opozita po kërkon të krijojë me to dy kolonat e një Republike të re. Në këtë perceptim tejet politik ngjarja që ka realisht autoritetin përtej pritjes së zgjedhjeve është Vetingu. I përfolur deri në një pritje ku realisht dhe pse krahasimi është i […]

Deputetët në cadër vetëm për sytë e Bashës

rexhep-shehuu

Nga Rexhep Shahu Deputetet e PD që paguhen me rrogë të mirë, nuk kanë kohë mjaftueshëm të qëndrojnë në cadrën e protestës, janë të zënë me hallet e kombit, ndonjëherë u vjen edhe nga pak turp që të rrinë aty me ata njerez aty në cadër, njerëz që shpesh nuk kanë lekë as për një […]

Na ndiqni dhe ne facebook

Voto dhe ti sondazhet tona:

See all polls and results

Reklama:

ujesjellesi ukd 1 faqe per gazeten_Page_2

rsz_reklama_orkidese_

© 2017 Gazeta Bulevard. All Rights Reserved. Log in -