Home Aktualitet Fotolajm/ Fushë Kruja si vendet e botës së tretë, gati për hapjen...

Fotolajm/ Fushë Kruja si vendet e botës së tretë, gati për hapjen e negociatave. As Bushi nuk i beri derman

59
SHARE

Kjo është një foto që është  bërë  sot në Fushë Krujë që tregon qartë se çfarë ka ndodhur vetëm pak ditë më parë, ndërsa nga mënyra se si është bërë ajo flet më shumë se sa një shkrim me dhjetra faqe. Mjafton ti shohësh me vëmendje dhe  bën ngjashmërinë e përmbytjeve që ndodhin në vendet e botës së tretë, ose më saktë në vendet  që nuk aspirojnë për të hapur negociatat.

Roundtable on USAID Micro-Lending Program. Cafe Cela. OTR in Bakery. Fushe Kruje, Albania.

Në Fushë Krujë  është bërë më shumë se dëm, ndërsa ajo që duhet thënë është se në Fushë Krujë ka tre dekada që bëhet krim nga pushtetarët e majtë dhe të djathtë dhe për të justifikuar këtë krim nuk mjafton as vizita e Xhorxh Bushit . Gjykoni veetë nëse ka ndonjë dallim nga vendet afrikane kur përmbyten.  Po fotot në fakt tregojnë përtej përmbytjes….po ti shikosh me vemendje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

82 − = 77