Home Politike Oerd Bylykbashi: Gjykata Kushtetuese peng i shitjes se detit?

Oerd Bylykbashi: Gjykata Kushtetuese peng i shitjes se detit?

50
SHARE

Në një postim të tij Oerd Bylykbashi, deputet i PD ka reaguar lidhur me atë që po debatohet për shitje të detit grekëve. Ai e ka quajtur Ramën tregtar I kufinjëve dhe marrveshjen e ka cilësuar si të fshehtë.

Postimi i plotë i tij

Rama i ka shitur territorin e Shqiperise‎ grekeve! Tregtari i kufinjve ka bere marreveshje ne fshehtesi dhe ne shkelje te Kushtetutes. Askush nuk di c’fare interesi tjeter kombetar ka tregtuar per pushtetin e tij. Gjykata Kushtetuese eshte ne kolaps. Nuk merr dot vendime. Nga 9 anetare, vetem 5 jane sot ne detyre me mandat te plote. Rama po bllokon zevendesimin e vendeve bosh. ‎ A mos valle Rama e bllokon Gjykaten Kushtetuese qe ne kete Rremuje te Drejtesise te beje fakt te kryer shitjen e detit dhe Gjykata te mos e anuloje marreveshjen?‎ P.S.: sa here Rama ben ndonje zullum e quan reforme. Shihni kur ta quaje kete Reforma e Detit. Kesaj radhe ata qe do duartrokasin do te jene ne Athine.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + 2 =