Home Aktualitet Panariti i LSI: Po u ça rezervuari ka “cunam” në Golem…rrezikojnë dhe...

Panariti i LSI: Po u ça rezervuari ka “cunam” në Golem…rrezikojnë dhe lulet e tij në ballkon

378
SHARE

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, i ftuar në 360gradë, të Artur Zhejit, në Oranews, duke folur për përmbytjet,  dha alarmin për rrezikun e çarjes së një baseni të madh që nëse ndodh  do të sjellë cunam, katastrofë, në bregdetin e Durrësit dhe veçanërisht në Golem. ” Po u ça rezervuari do të sjellë katastrofë në Golem, tha Panariti. Deputeti i LSI-së, shprehu idenë e tij për një sistem integral dhe të centralizuar të menaxhimit të ujrave ne vend” ka thënë ai. Panariti nuk njihet si parashikues i “cunaëve”, por duket se tjetër vend e ka pasur hallin.

Në foton që po botojmë  hyrjet që kanë në ballkone lule ( ish ministër bujqësie burri botës dhe i kishte me shumicë) janë hyrjet e tij në Golem që rrezikojnë nga kjo përmbytje, jo për tu ngjitur uji në atë kat, po thjeshtë për ti prishur qetësinë për të kaluar ndonjë fundjavë andej nga Golemi. Ministri i subvencionëve të mëdha, me siguri do të jetë ortak në ndonjë serë që ka pasur mundësi të ketë  hyrje të tilla në një zonë mjaft të preferuar. Gjithsesi atij vazhdon ti dhimbset populli dhe aq më shumë katastrofa që do ta gjej atë se lulet e tij në ballkon nuk kanë për të pësuar ndonjë gjë. Këta të LSI paskën qenë shpirtmëdhenj për ti qarë hallet popullit po dashkan nxjerrë në opozitë që t’ua dallosh këtë vlerë se në pushtet , nejse se është muhabet tjetër….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

71 + = 78